Gazeteler
Foto Galeri
Video Galeri
KÜNYE
İLETİŞİM
  GÜNCEL      SİYASET       EKONOMİ      YAŞAM      SAĞLIK      EĞİTİM      SPOR      YAZI DİZİSİ       RÖPORTAJ       KÜLTÜR - SANAT      YEREL GÜNDEM   
 
Ana Sayfa > SİYASET

50 BAŞARILI İŞ ADAMINDAN BİRİ KONUK
Flaş Haber
07 Aralık 2012
Dünyanın önde gelen aylık ekonomi dergilerinden olan Fortune, 2012 yılının en başarılı iş insanlarını seçti. Fortune Türkiye Dergisinin Yönetim ve Kariyer Editörü Şule Laleli tarafından yapılan çalışmayla tespit edilen adaylar arasından performans kriterleri dikkate alınarak derginin oluşturduğu heyet tarafından yapılan seçimle belirlenen “2012 Yılının En Başarılı İş İnsanları” çalışmasında, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk en başarılı 50 iş insanından biri olarak değerlendirildi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fh2eLnu_6K4
   
    Dünyanın önde gelen aylık ekonomi dergilerinden olan Fortune, 2012 yılının en başarılı iş insanlarını seçti. Fortune Türkiye Dergisinin Yönetim ve Kariyer Editörü Şule Laleli tarafından yapılan çalışmayla tespit edilen adaylar arasından performans kriterleri dikkate alınarak derginin oluşturduğu heyet tarafından yapılan seçimle belirlenen “2012 Yılının En Başarılı İş İnsanları” çalışmasında, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk en başarılı 50 iş insanından biri olarak değerlendirildi. 
     
2012 yılına başarılarıyla damga vuran 50 iş insanını belirlerken yaptıkları çalışmada dikkat ettikleri performans kriterleri hakkında bilgi veren Fortune Türkiye Dergisi Yönetim ve Kariyer Editörü Laleli, kâr ve gelirde yıllık artış da dahil olmak üzere mali sonuçların değerlendirmesinin yapıldığını, halka açık şirketler için, şirketlerin yıl içindeki borsa performansı ve yöneticilerin görevi sırasında hisselerde meydana gelen kazanç değişimlerinin göz önüne alındığını, şirketlerin sektördeki pazar payı ve etkisini, müşteri tabanı, stratejik girişimler ve ittifaklar gibi bilanço dışı göstergeleri de göz önünde bulundurduklarını söyledi. Laleli, Fortune “2012 İş İnsanları” listesinin isimlerini belirlemede ve yöneticilerin 2012 performanslarını değerlendirirken, haber ve medya analiz araştırmasıyla İnterpress Medya Takip Merkezi’nin verilerinin etkili olduğunu belirtirken, sektörel derneklerin değerlendirmelerinin, analist raporlarının listedeki isimlerin değerlendirilmesinde dikkate alındığını vurguladı.
“Fortune Türkiye olarak yılın iş insanlarını seçerken kendi alanlarında başarılı olanları, farklı stratejileriyle öne çıkanları, güçlenenleri bulmaya çalıştık” diyen Laleli, çalışmada “2012’de yeni pazarların nasıl yaratılacağını, eski iş alanlarının nasıl güçlendirilip, rekabette nasıl üste çıkılacağını bilen yöneticileri” araştırdıklarını belirtti.
Fortune Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu ise 2012 Yılının En Başarılı İş İnsanları Çalışmasını değerlendirdiği köşesinde yaptıkları çalışmada bir sıralama yapmaktan çok başarılarıyla öne çıkan 50 ismi yan yana getirdiklerini belirterek, “Bu denli hareketli bir coğrafya ve finansal piyasaların ortasında bazı “kaptanlar” gemilerini doğru rotada tutarak sakin sulardan geçmeyi başardılar.
     İş dünyasının bu “usta kaptanları” şirketlerini büyüttüler, yeni alanlara yöneldiler ve önemli başarılar elde ettiler. Biz de bu sayımızda ilk defa “usta kaptanların” kim olduğunu bulalım ve sizlerle paylaşalım istedik. Yılın işadamlarını seçtik. Şule Laleli’nin uzun süren çalışmaları sonrasında geniş bir aday listesi hazırladık. Bunların arasından bir seçim yapmak, sıralamak hayli zordu bizim için. Aslında bir sıralama yapmaktan çok yan yana getirdik onları” dedi.
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın ilk sırada yer aldığı 2012 Yılının En Başarılı İş insanları Listesinde, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un yanı sıra, Limak Holding kurucusu Nihat Özdemir, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ile birlikte internet ortamında alış veriş imkânı sunan ve hızla büyüyen trendyol.com’un kurucusu Demet Mutlu ve markafoni.com kurucusu Sina Afra gibi isimler de yer aldı.   
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
KONUK İLK 10'DA14 Nisan 2014
İlçemizde vergi haftası kutlamaları24 Şubat 2014
KONYA ŞEKER'DEN BAYRAM AVANSI 11 Ekim 2013
PINARBAŞI PANCAR KANTARI AÇILDI11 Ekim 2013
CİHANBEYLİ'DE URFALI TARIM İŞÇİLERİ ZEHİRLENDİ09 Ekim 2013
KONYA ŞEKER ÖDÜLE DOYMUYOR19 Eylül 2013
Konya Yapı ve Dekorasyon Fuarı Açıldı17 Mayıs 2013
CİHANBEYLİ ŞEKER PANCARI ÖDEMELERİ BAŞLADI09 Nisan 2013
Recep Konuk'a ''hemşehrilik'' beratı02 Nisan 2013
KATI GÜBRE DAĞITIM MAKİNASI TANITIMI 21 Mart 2013
KONYA TİCARET BORSASI HUBAT FİYATLARI07 Mart 2013
BELEDİYE DÜKKANLARINA ALICI ÇIKMADI10 Ocak 2013
İLÇEMİZE 4.950.00 TL ÖDENEK AYRILDI07 Aralık 2012
CİHANBEYLİ - YUNAK YOLU GENİŞLETİLİYOR23 Ağustos 2012
Cihanbeyli'de Kuraklık Hayvan Üreticilerini Vurdu05 Mayıs 2012
MAZOT AVANSLARI ERKENE ALINDI ÖDEMELER BAŞLADI.05 Mayıs 2012
CİHANBEYLİ'YE PLASTİK KAMPÜSÜ KURULUYOR04 Mayıs 2012
Panplast'tan Tanıtım Programı04 Mayıs 2012

Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Facebook Beğen
Video Galeri Küçük
Takvim
Sayfalar
Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri
PHS